Projektowanie łazienki

W dzisiejszych czasach łazienka nie jest już jedynie pomieszczeniem czysto użytkowym. Dobrze zaprojektowana łazienka może być dla jej właściciela prawdziwą oazą spokoju i miejscem odpoczynku po ciężkim dniu. Projektowanie łazienki warto więc powierzyć doświadczonym profesjonalistom, którzy będą w stanie nie tylko przelać oczekiwania klienta na papier, ale również będą mogli wydobyć pełny potencjał tej przestrzeni.

Ogólne założenia projektu wnętrza łazienki

Jeśli chodzi o to pomieszczenie, wiele zależy od tego, czy mamy do czynienia z już „zastanym” miejscem, które trzeba tylko urządzić, czy też możemy sobie pozwolić na zaprojektowanie również rozmiaru łazienki w przypadku budowy domu. Jeśli będziemy dysponować tylko jedną łazienką, to dobrze, by była ona umiejscowiona w łatwo dostępnym miejscu – jeśli zaś możemy sobie pozwolić na więcej tego typu pomieszczeń, to projekt wnętrza łazienki powinien kłaść nacisk na maksymalny komfort danego użytkownika.

Ważnym aspektem jest tutaj także ergonomia. Projektant łazienek powinien uwzględnić zarówno tzw. strefę mokrą (czyli wszędzie tam, gdzie znajdują się punkty poboru wody), jak i strefę wilgotną, czyli pozostałą przestrzeń. Pozwoli to stworzyć przestrzeń nie tylko wygodniejszą w użytkowaniu, ale również trwalszą i bezpieczniejszą.

Elegancka i funkcjonalna łazienka? Projekty wykonane przez nasze studio z Krakowa spełniają oba warunki, co można zobaczyć na poniższych fotografiach.

Zobacz więcej: